Seminarium Neigong w Słupsku

W ostatni weekend, a dokładniej w sobotę 10 marca, nasz shifu poprowadził w Słupsku  trwające 2,5h seminarium z ćwiczeń wewnętrznych wchodzących w skład systemu chuojiaofanzi. W seminarium udział wzięli uczniowie Wu shi taijiquan Darka Muraszko z sekcji słupskiej i koszalińskiej. Tematem przewodnim był trening  yijinjing.

Czyli Marek zdecydował się pokazać coś nowego, bo jak pamiętam, ostatnim razem -w kwietniu ubiegłego roku- były to głównie elementy yunzhangbafa (wtedy seminarium prowadził nasz mistrz – Hong Zhitian). Myślę, że to może nawet i bardziej z pożytkiem dla ćwiczących taiji będzie, bo ćwiczenie yijinjing jest bardziej uniwersalne i poza tym, że niesie dużo dobrego dla zdrowia i krzepy, to przy okazji nie jest nacechowane manieryzmem ruchowym, a przecież każdy styl ma swoje koncepcje poruszana się..

trochę objaśnień

coś w rodzaju samosprawdzianu 🙂

ruch z początkowej fazy ćwiczenia yijinjing

Cieszy mnie, że nasz kontakt z Darkiem i jego ekipą nie wygasł po pierwszym seminarium, i że jest kontynuacja nauki. Co więcej, wstępnie umówieni jesteśmy już na kolejny przyjazd naszego mistrza do Słupska pod koniec maja tego roku, podczas jego wizyty w Polsce. Mam nadzieję, że niedługo będę w stanie podać konkretne informacje. 🙂

Ngondeg

Reklamy
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklamy
%d blogerów lubi to: