czwóreczka?

O ile mnie oczy nie mylą, to stary znajomy Andrew Gordon z Kanady – uczeń Wang Helinga 🙂

czwarta chuojiao

Z opisu wynika, że nagranie pochodzi z pokazu Pekińskiego Stowarzyszenia Badawczego Chuojiaofanzi w parku Ritan w lipcu (?) 2013 roku. Nasz mistrz z różnych względów się za bardzo do tamtego towarzystwa nie garnie, stąd nikogo od nas tam nie ma (poza tym nie wiem, czy jakichś uczniów aktywnych w Pekinie teraz Hong ma), ale Wang Heling, który też był uczniem Wu Binloua ma bodaj poprawne stosunki z Hong Zhitianem.

Zresztą nieważne, grunt, że wykonanie jest bardzo dobre. Widać różnice. Jakby ciutkę inna shenfa (praca ciałem) tu była i ruchy czasem nie całkiem jak u nas (końcówka na przykład), ale dynamika i szybkość ładna. Zwłaszcza szybkość kopnięć imponująca. I podoba mi się, że mandarynki nie kończą się na górze, a idą całą parą w dół. Pozostałych też warto sobie obejrzeć, jak wyskoczą w polecanych. Np formę z fają.. Podejrzewam, że poza uczniami Wanga pewnie ludzie od nieżyjącego już od 2 lat Liu Xuebo tam byli. Sporo dzieciaków ćwiczy, kurcze.. Pozazdrościć..

Kiedyś Andrew pisał mi, że czytuje, a raczej przegląda tego bloga. Mam nadzieję, że wciąż mu się zdarza..

Cheers, Andrew! 😉

Ngondeg

Reklamy
  • Adaś
  • Październik 24th, 2013

  Pomimo swego „gaz-rurkowego kolorytu”, uczciwie mówiąc, faja wydaje mi się mało praktyczna- zbyt krótka, by równać się z kijem i zbyt mało ostra, by udawać miecz lub halabardę (aczykolwiek część ruchów świadczy tym, że była wykorzystywana w sposób podobny do tych dwóch ostatnich oręży)

  P.S.: Niech mi duch Wubinlou’a wybaczy bluźnierstwo. 😉

  • Po prostu krótki kij z ewentualną opcją zahaczania. O tyle praktyczna o ile sobie z taką chodzisz na codzień. Dziś to prędzej parasol mógłby być. Jak jesteś dobry z kijem, włócznią, czy z ssd, to z całą resztą sobie poradzisz. Co do wybaczania, to nie wiem.. Pozwolisz, że spytam Honga. :》

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklamy
%d blogerów lubi to: